Wydarzenia

Uroczystość Wigilijna

W dniu 14 grudnia 2012r. odbyła się Uroczystość Wigilijna w której oprócz Uczestników i ich najbliższych rodzin nie zabrakło również włodarzy Naszego Miasta oraz przyjaciela, opiekuna Naszego Domu Księdza Dziekana Parafii Św. Wawrzyńca w Kutnie Stanisława Pisarka. Spotkanie rozpoczęła etiuda teatralna pt. ,,Jasełka, Narodził się Jezus” w wykonaniu Uczestników Naszego Domu. Wszyscy obecni na Świetlicy podczas przedstawienia śpiewali Wspólnie kolędy. Następnie Pani Dyrektor Ewa Głodek na Serca wszystkich obecnych przybyłych Gości złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Obecni na Sali wspólnie wymieniali się życzeniami Radosnych nadchodzących Świąt i zasiedli do Stołu Wigilijnego, który został samodzielnie przystrojony i uposażony w potrawy Wigilijne, własnoręcznie przygotowane przez Podopiecznych Środowiskowego Domu. We wspólnym kolędowaniu nie zabrakło Uczestników z przybyłymi rodzicami, Zastępcy Prezydenta Miasta Kutna Pana Jacka Boczkai, Pana Michała Kacprzaka Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej , Pani Moniki Mikulskiej inspektora tegoż wydziału, jak również Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Bożeny Budnik. Serdeczne podziękowania składamy na ręce Księdza Dziekana naszego Opiekuna, który poświęcił opłatki, zaprosił do wspólnej modlitwy oraz złożył życzenia, które na zawsze zostaną nam Wszystkim w pamięci. Podczas Spotkania Wigilijnego, przy pięknej choince… pachnącej świeżo – pieczonymi piernikami wszyscy Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy zostali obdarowani prezentami, upominkami.

Nie zabrakło również dodatkowych życzeń… KORZYSTAJĄC Z OKAZJI OBECNOŚCI NASZYCH NAJBLIŻSZYCH, STOWARZYSZENIE ,,PRZYSTAŃ” złożyło Najserdeczniejsze życzenia Świąteczne jak również urodzinowe dla dyrektora ŚDS Pani Ewy Głodek, STO LAT!!!... Kwiaty, upominki, życzeniom nie było końca…

Serdecznie Dziękujemy Wszystkim za Wspólne Kolędowanie. Kłaniamy się Tym, którzy bezinteresownie pomogli Nam przy organizacji Spotkania Wigilijnego: Stowarzyszeniu,,Przystań” za upominki, Rodzicom w przygotowaniu ciast: Pani Wandzie Siczewskiej, Pani Alinie Piotrowskiej, Pani Elżbiecie Tomczak, Pani Alicji Golonka, Pani Halinie Komorowskiej, Pani AnnieJurkiewicz oraz Panu Senatorowi Przemysławowi Błaszczykowi i Pani Małgorzacie Złotowskiej za wsparcie w dostarczonych produktach, które wzbogaciły Nasz Świąteczny Stół .

Tekst. K.Marzec

Wizyta Krasnali z przedszkola miejskiego Nr.15  "Bajka" grupa Pszczółki

W dniu 28 listopada, grupa ,,Pszczółki” z Przedszkola Miejskiego Nr. 15 w Kutnie odwiedziła Środowiskowy Dom Samopomocy. Na miejscu czekały na maluchów niemałe atrakcje: Występ artystyczny Uczestników Ośrodka, wspólne wykonanie piosenki pt. ,,kolorowe kredki” oraz wycieczka po budynku Naszego Domu. Dzieci zwiedziły warsztaty terapii zajęciowej. Skrupulatnie oceniały wygląd naszych prac, które aktualnie powstają m.in. ozdoby świąteczne, kartki okolicznościowe, choinki, stroiki, dekoracje. Każdy z małych gości miał możliwość poćwiczyć na nowoczesnym sprzęcie w sali rehabilitacyjnej, co wzbudzało spore atrakcje, kolejka do sprzętu była długa…!!!.Po aktywnym treningu mali goście zasiedli do stołu na słodki poczęstunek oraz owocową herbatkę. Następnie wszyscy przystąpiliśmy do Wspólnego tańca ,,kaczuszek" oraz ,,wyginam śmiało ciało” Mali goście korzystali również z możliwości samodzielnego przedstawienia własnych scenicznych talentów z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do karaoke. Zabawa była niezapomniana.

POZDRAWIAMY WAS PSZCZÓŁKI!!!

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNY
MILE SPĘDZONY CZAS!!!

UCZESTNICY I KADRA Środowiskowego Domu Samopomocy

Tekst. K.Marzec


Kanapki na sesji Rady Miasta Kutno13-Lecie naszego Ośrodka


13 września 2012 r. o godz.13.00 Środowiskowy Dom Samopomocy w Kutnie świętował swoje trzynaste urodziny. Była to nasza wyjątkowa rocznica - nie tylko trzynasta ale przede wszystkim pierwsza jako samodzielnej jednostki. Od 01.01.2012 r. roku ŚDS został wyłączony ze struktur Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie i stał się samodzielną jednostką budżetową. Nowym dyrektorem została Pani Ewa Głodek. Zaproszeni goście stawili się bardzo licznie. Były występy artystyczne, podziękowania oraz urodzinowy bankiet. Przybyli goście otrzymali pamiątkowe upominki wykonane własnoręcznie przez podopiecznych Domu.