Wydarzenia 2013r.

Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Kutnie

W dniu 16 kwietnia Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kutnie wybrali się na wycieczkę pieszą do Muzeum Regionalnego w Kutnie. Mieliśmy możliwość obejrzenia wystawy ze zbiorów działu widowisk lalkowych, która przyjechała do Kutnowskiego Muzeum prosto z Łodzi z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego. Prezentacja lalek bardzo nam się podobała a szczególnie eksponaty filmowe. Mieliśmy możliwość poznania projektów m.in. Jerzego Adamczyka, Joanny Braun, Wiesława Jurkowskiego, Adama Kiliana, Kazimierza Mikulskiego, Leokadii Serafinowicz. Wszystkie lalki zaprezentowane na wystawie mają wspólną cechę – są to kukiełki, lalki na patyku, bez użycia mechaniki. Podziwialiśmy stroje, makijaże, fryzury każdej kukiełki np. lalki z dramatu Słowackiego ,,Balladyny”, lalki Kondka inspirowane sztuką ludową ,,Konika Garbuska”, lalki Smandzika "Rumcajs" i wiele, wiele innych...


Serdecznie Dziękujemy Opiekunom Muzeum
Regionalnego w Kutnie za wprowadzenie Nas w świat Bajki.

Spotkanie integracyjne z dziećmi Świetlicy Środowiskowej w Kłodawie


Wielkanoc w ŚDS w Kutnie


Topienie Marzanny


Wycieczka do teatru w Płocku


Bal Zapustny


Walentynki ŚDS w Kutnie :)

Wycieczka do Teatru w Płocku

W dniu 11 stycznia 2013 roku Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na przedstawienie teatralne pt. Opowieść Wigilijna.

Opowieść Wigilijna, to historia samotnego skąpca Scroogea, który każde Święta Bożego Narodzenia spędza w łóżku wychodząc z założenia, że nie warto na nie marnować czasu ani pieniędzy. Pewnego świątecznego wieczoru coś się jednak zmienia….

Opowieść Wigilijna to historia, która mówi o skutkach samotności, spowodowanej egoizmem i chciwością. Przypomina o potrzebie wzajemnej życzliwości, która w obliczu szczerej skruchy potrafi odmienić widzenie świata
i ludzi. Widowisko muzyczne odbyło się na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa. Po przedstawieniu długo żyliśmy wspólnymi wspomnieniami ze spektaklu.

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu ,,Przystań” za pokrycie kosztów dojazdu do Teatru.

Tekst K.Marzec